Афіцыйны сайт

Адукацыя

Cайт аддзела адукацыі, спорту і турызму Воранаўскага райвыканкама

Сайт установы адукацыі «Воранаўскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж сельскагаспадарчай вытворчасці

У Воранаўскім раёне функцыянуе (на 01.04.2018 г.): 
-7 сярэдніх школ;
-3 НПК яслі-сад-СШ;
-3 НПК яслі-сад-БШ;
- 1 НПК яслі-сад-НШ;
-1 Пеляская сярэдняя школа з навучаннем на літоўскай мове;
-2 базавые школы;
-1 школа-интернат;
-
1 цэнтр творчасці дзяцей і моладзі;
-1 цэнтр турызму, краязнаўства і экалогіі;
-11 дашкольных устаноў;
- дашкольны цэнтр развіцця дзіцяці;
-1 цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі;
-1 УА «Радунская дзяржаўны сацыяльна-педагагічны цэнтр Воранаўскага раёна»;
-1 фізкультурна-спартыўны клуб;
-1 спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву;
-1 дом сямейнага тыпу;
-1 дзіцячы аздараўленчы лагер "Рамонак".
Ва ўстановах адукацыі навучаецца і выхоўваецца 3003 дзяцей, з іх у дашкольных установах - 1158.
Нумары тэлефонаў работнікаў аддзела адукацыі, спорту і турызму:

1. Начальнік аддзела адукацыі, спорту і турызму -
21458
2. Намеснік начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму
Тарчынскі Павел Віктаравіч - 21694
3. Апарат:
Запаснік Людміла Іосіфаўна - загадчык сектара агульнай сярэдняй і дашкольнай адукацыі - 2-51-01
Салманович Людміла Станіславаўна - загадчык сектара выхаваўчай і сацыяльнай работы - 2-22-84
Адамонис Эдзіта Зыгмунтаўна (галоўны спецыяліст) - 2-13-89
Дзятлава Ганна Вацлаваўна (галоўны спецыяліст) - 2-51-01

7. Цэнтралізаваная бухгалтэрыя:
Галоўны бухгалтар

Сіняўская Валянціна Іванаўна - 21602
Намеснікі галоўнага бухгалтара:
Сакалоўская Рэгіна Тадэвушаўна - 22484
Букляревіч Ганна Мечыславаўна - 21856
Матэрыяльная група:
Неваш Ганна Антонаўна - 22484
Сямашко Валянціна Юзэфаўна- 22484
Бобіна Вольга Віктараўна – 22206
Кавальчук Ирына Яўгеньеўна – 22206
Ародзь Галіна Казіміраўна - 22206
Бухгалтара па харчаванню:
Глушкевіч Наталля Раманаўна - 22206
Благуш Любоў Сяргееўна- 22206
Місейка Валянціна Мар'янаўна - 22206
Бернатовіч Лілія Іванаўна - 22206
Казуля Гражына Францаўна - 22206
Разліковая група:
Сцефановіч Іван Вацлававіч - 21406
Савіцкая Ддзіяна Андрэеўна - 21856
Урбялевіч Святлана Сцяпанаўна - 21406
Мар’янская Ірына Уладзіміраўна - 21406
Янкевіч Людміла Зянонаўна - 2-18 - 56
Барысевіч Крысціна Антонаўна - 2-18-56
Эканамічная група:
Адаміцкая Ірына Іванаўна - 25345
Пракаповіч Таццяна Віктараўна - 25345
Ісачанка Наталля Антонаўна - 25345
Віткоўская Алена Іванаўна - 25345
Кучынскі Павел Алегавіч - інжынер-праграміст - 25345

8.Гаспадарчая група:
Начальнік - Данілецкі Валерый Станіслававіч - 2-14-63
Сакратар - Поцька Вольга Францішкаўна - 21128
Аператар: вакансія- 21128
Інжынер па АП - Шлавянец Сяргей Віктаравіч - 21463
Інжынер па АП - Высоцкая Юстына Рышардаўна - 21463
Юрысконсульт - Карніла Анжаліка Генрыхаўна – 20146
Агент па снабжэнню – Струхоўская Таццяна Вітальеўна - 20146
Тэхнолаг - Воранава Галіна Генрыхаўна - 21463
Тэхнолаг - Бабрыцкая Марыя Іванаўна - 21463
Цеплатэхнік - Міцкевіч Алена Валер'еўна - 20146
Загадчык склада – Багданец Вольга Уладзіславаўна - 31323
Вадзіцель - Цыбулька Вацлаў Юзэфовіч – 22338
Вадзіцель – Юшко Франц Францавіч – 22338

9.Адрасы ўстаноў адукацыі, нумары тэлефонаў

Найменне нав. заг. і юрыдычны адрас

Тэлефон

Адміністрацыі

 

1

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Беняконская сярэдняя школа»
агр.Беняконі, вул.Горкага, 18
231381

94-2-75ф
94-2-95
94-2-10

Сіліцкая Людміла Станіславаўна
Масюль Таццяна Эдвардаўна
Грышко Рышард Іосіфавіч

https://beniakoni.schools.by/

2.

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Воранаўская сярэдняя школа»
г.п. Воранава,
вул. Калініна, 4 б
231391

4-15-45
4-15-47

4-15-53
4-15-57
4-15-48ф
4-15-49

Валынец Валерый Мечыслававіч
Чарнышова Наталля Альбертаўна
Троска Вольга Мечыславаўна
Літоўчык Марыя Вінцэнтаўна
Шчэрба Зоя Іванаўна
сакратар
вахта

https://voronovo.schools.by/

3

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Жырмунская сярэдняя школа»
агр.Жырмуны, вул.Савецкая, 34 а,
231373

71-1-48
71-1-10
71-1-33 ф
71-1-18

Корда Сяргей Сямёнавіч
Клімовіч Тэрэса Юзефовна
прыёмная

сталовая

https://zhirmuny.schools.by/

4

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Пагародзенская сярэдняя школа»
агр.Пагародна, вул.Жураўлева, 33,
231374

41-0-65ф
4-04-54
4-36-22

Талайкоўская Галіна Адамаўна
Ненартовіч Наталля Іванаўна
Ненартовіч Святлана Вацлаваўна

https://pogorodno.schools.by/

5

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Паляцкішская сярэдняя школа»
в.Паляцкішкі, вул.Цэнтральная, 40,
231377

90-2-10

2-88
4-18-46

Кіроль Валянціна Іванаўна

Станкевіч Галіна Эдуардаўна
настаўніцкая

https://poletskishki.schools.by/

6

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Доцішская сярэдняя школа»
агр.Дотцішкі, вул.Савецкая, 4
231399

41-9-22
40-9-24
4-09-26 (ф)
40-9-23

Люленка Валянціна Вінцэнтаўна
Пташынская Ганна Антонаўна
Мінакоўская Наташа Станіславаўна
сакратар

вахта

https://dotishki.schools.by

7.

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Забалацкія яслі-сад - сярэдняя школа»
агр. Забалаць, вул.Савецкая, 26 а,
231396

4-19-11
4-19-10
4-19-15

Юшэвіч Надзея Іванаўна
Явейшыс Лілія Генрыхаўна
Коцік Валянціна Уладзіміраўна
сакратар

http://zaboloc.grodno.unibel.by/

8

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Бастунскі яслі-сад - базавая школа",
в.Бастуны, вул. Школьная, 16
231371

95-1-88

95-1-10

Балтрамун Лідзія Андрэеўна
Жукоўская Людміла Сяргееўна
настаўніцкая

https://bastuny.schools.by

9

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Канвелішскія яслі-сад - сярэдняя школа» агр.Канвелішкі, ул.Школьная, 1, 231383

73-2-73 ф
73-2-10
73-2-83

Якжык Наталля Віктараўна

Мухляда Алена Браніславаўна
Янушка Гелена Станіславаўна

https://konvelishki.schools.by

10

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Нацкія яслі-сад - сярэдняя школа»
в.Нача, вул.К.Маркса, 5
231392

4-07-12 (ф)
4-07-11

 

Кірша Галіна Вацлаваўна
Урублеўская Ірына Эдуардаўна

https://nacha.schools.by

11

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Тракельскія яслі-сад - базавая школа"
агр.Тракели, ул.Школьная, 1
231372

78-2-05ф
2-10

 

Кулік Рэгіна Генрыхаўна
Станкуць Кацярына Францішкаўна

https://trokeli.schools.by/

12

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Радунская сярэдняя школа»
г.п. Радунь
вул.Леніна, 36а
231390

г.п. Радунь,
вул. Савецкая, 104
231390

23-1-30ф

1-41

 

23-3-61ф
3-77

Пачобут Святлана Браніславаўна
Удаева Ірына Віктараўна
Вайткун Аксана Віктараўна

 

Міляева Ірына Браніславаўна
Чарнавіцкая Жана Іосіфаўна

http://radgymn.by/

13

Установа адукацыі «Пеляская сярэдняя школа з навучаннем на літоўскай мове» в.Пеляса, 231399

75-5-49
75-3-24ф
75-3-15
75-3-17
75-3-16

Мацюлевіч Іван Станіслававіч
Сакратар (Шумская Людміла Эдуардаўна)
Антаніна Арбачаускене
настаўніцкая

http://www.pelesosmokykla.lt/lt

14

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Пераганцаўскія яслі-сад - базавая школа"
агр.Переганцы, вул.Цэнтральная, 29, 231385

91-2-10

 

Павайба Алена Юзефаўна

Гурневіч Надзея Францаўна

https://peregancy.schools.by

15

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Больцішская базавая школа»
агр.Больтишки, вул.Цэнтральная, 27, 231399

75-5-10ф

75-3-43

Вараноўская Святлана Станіславаўна
Ладыш Ірына Станіславаўна
сталовая

http://boltishki.by/

16

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Клайшанская базавая школа», в.Клайшы, вул.Солнечная, 1 б, 231395

93-7-10
93-6-42

Мікша Алена Іосіфаўна
Бярцэвич Таццяна Станіславаўна

https://klaishi.schools.by

17

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Радунская спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннямі псіхафізічнага развіцця (цяжкасцямі ў навучанні) імя І.А.Котава»
г.п. Радунь, вул. Савецкая, 108, 231390

23-3-71
4-07-65ф
4-72
3-72
24-1-71

Міхалоўскі Віктар Віктаравіч
Дудко Ганна Антонаўна
бугалтэрыя
Сац.педагог

http://www.pelesosmokykla.lt/lt

18

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Вучэбна-педагагічны комплекс Місевічскія яслі-сад - пачатковая школа" в.Місевічы, вул.Новая, 37
231389

4-00-72

Куталоўская Ганна Антонаўна

https://misevichi.schools.by

19

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Дашкольны цэнтр развіцця дзіцяці», г.п.Радунь, вул.Савецкая, 99
231390

23-1-64

23-3-64

Учкуроніс Алена Іванаўна
Пуйша Вольга Зянонаўна

https://dcrr-radun.schools.by/

20

Дзяржаўная ўстанова «Яслі-сад в. Больцішкі», агр.Больцішки, вул.Зяленая, 4
231399

75-5-04

Тункель Алена Станіславаўна

https://sad-boltischki.schools.by/

21

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад д.Паляцкішкі», в.Паляцкішкі, вул.Пагранічнікаў, 1, 231377

90-2-84

Пажарыцкая Ганна Іосіфаўна

https://poletskishkisad.schools.by/

22

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад в. Гіркі», в.Гіркі, вул.Лясная, 33, 231395

93-6-81

Мінгілевіч Тэрэса Уладзіславаўна

https://sad-girki.schools.by/

23

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад в. Доцішкі», агр.Доцішкі, пер.Камсамольски, 3, 231393

41-9-14

Круповіч Ірына Генадзьеўна

https://ds-dotishki.schools.by/

24

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад в. Больцінікі», д.Больцінікі, вул.Новая, 6, 231381

76-2-41

Суркант Галіна Яўгеніеўна

https://boltinikisad.schools.by/

25

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад №1 г.п. Воранава», г.п. Воранава, вул.Канарчыка, 16а, 231391

2-19-79

Кудзерка Ганна Феліксаўна
Жых Таццяна Рышардаўна

https://ds1voronovo.schools.by/

26

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад №2 г.п. Воранава», г.п. Воранава, вул..Юбілейная, 13, 231391

2-13-46

Малмыга Анжэла Францаўна
Дундо Вольга Іванаўна

https://ds2voronovo.schools.by/

27

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад №4 г.п. Воранава», г.п. Воранава,
вул.Літоўчыка, 43, 231391

2-13-80

Сцефановіч Вольга Мікалаеўна
Ваганава Ірына Казіміраўна

https://ds4voronovo.schools.by/

28

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад в.Беняконів.Беняконі,
231381

94-5-10

 

Кошаль Анжаліка Тадэвушаўна

https://beniakonisad.schools.by/

29

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад в. Жырмуны», агр.Жырмуны, вул.Садовая, 5, 231373

71-1-84

Гайдуль Таццяна Іванаўна

https://zirmunysad.schools.by/

30

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі-сад в.Пагародна», агр.Пагародна, вул.Панамарова, 47, 231374

96-1-27

Гайдуль Ірына Адамаўна

https://ds-pogorodno.schools.by/

31

Дзяржаўная ўстанова дадатковага адукацыі «Воранаўскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі», г.п. Воранава, вул. Савецкая, 46, 231391

2-14-95

2-14-77

Перахрамава Святлана Міхайлаўна

Багрэц Наталля Антонаўна

https://ctdm-voronovo.schools.by/

32

Дзяржаўная ўстанова дадатковай адукацыі «Радунскі цэнтр турызму, краязнаўства і экалогіі»
г.п. Радунь, вул. Савецкая, 108, 231390

23-3-42ф

Блашко Марыя Юльянаўна
Шчарбакова Ганна Мечеславаўна

https://rctdm.schools.by/

33

Установа адукацыі «Радунскі дзяржаўны сацыяльна-педагагічны цэнтр Воранаўскага раёна» г.п. Радунь,
вул. Савецкая, 108, 231390

24-1-72ф
23-6-32

Савіцкая Данута Вацлаваўна
Вайткун Людміла Янаўна

https://spzradun.schools.by/

34

Установа адукацыі "Дзяржаўны цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі»
г.п. Воранава, вул. Юбілейная, 13, 231390

2-01-72

Юнаш Маргарыта Казіміраўна
Жыгала Ірына Барысаўна

https://ckroir-voronovo.schools.by/

35

Дзяржаўная ўстанова «Спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву» г.п. Воранава, ул.Юбилейная, 46, 231391

2-10-94

Аўсейчык Мікалай Мікалаевіч
Пазняк Генадзій Станіслававіч

https://sdyshorvoronovo.schools.by/

36.

Дзяржаўная ўстанова «Воранаўскі раёны фізкультурна-спартыўны клуб», г.п. Воранава, ул.Юбилейная, 46, 231391

2-53-76

Кітовіч Аліцыя Рышардаўна

http://fskvoronovo.www.by/

37

Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Дзіцячы аздараўленчы лагер Рамонак», д.Парубішкі
231385

4 10 54

Буйнаўскене Валянціна Станіславаўна

 

38.

Дом сямейнага тыпу
г.п. Воранава, зав. Савецкі, 1, 231391

 

Курсевіч Валянціна Вацлаваўна

 

Адрасы ўстаноў адукацыі, нумары тэлефонаў